+421 905 254 027

Pozastavenie živnosti online za 15 €

  • vyplnenie objednávky zaberie do 5 minút
  • v prípade akýchkoľvek otázok vám radi poradíme
  • dočasné pozastavenie činnosti
  • možnosť predčasného obnovenia činnosti
  • odkiaľkoľvek a kedykoľvek počas roka
  • nie je potrebná osobná prítomnosť
Ako to funguje 💼

Ako pozastaviť živnosť

1. Objednávka
5 min.

Pre ľahké, rýchle a pohodlné vyplnenie sme pripravili jednoduchý formulár so zoznamom požadovaných údajov a s komentármi. Vyplňte požadované údaje, uistite sa, že sú správne a stlačte „Odoslať“.

2. Podpis žiadosti
1 min.

Na spracovanie objednávky od vás budeme potrebovať podpísanú žiadosť pre živnostenský úrad. Tento dokument môžete pohodlne podpísať online pri objednávaní služby cez náš webový portál.

3. Proces pozastavenia
do 1 dňa

O nič sa nebojte. Sami podávame všetky potrebné žiadosti na pozastavenie živnosti, predkladáme dokumenty a komunikujeme s úradníkmi. Stav služby môžete sledovať vo svojom osobnom účte.

4. Pozastavenie živnosti
do 3 pracovných dní

Živnosť sa pozastaví nasledujúci deň od doručenia žiadosti o pozastavení okresnému úradu, ak nie je uvedený neskorší dátum pozastavenia, ktorý ste zvolili pri objednávke. Pozastavenie živnosti sa prejaví v živnostenskom registri do 3 pracovných dní.

Cena pozastavenia živnosti

Pozastavte svoju živnosť online z pohodlia domova len za 15 €! Ide o dočasné pozastavenie prevádzkovania živnosti na konkrétnu dobu. Táto doba môže trvať v rozpätí od 6 mesiacov do 3 rokov a musí byť určená konkrétne dátumom. Počas prerušeného podnikania si viete živnosť predčasne obnoviť a pokračovať v činnosti alebo toto pozastavenie predĺžiť.

Pozastavenie živnosti

15,00 €
Pozastavte svoju živnosť ešte dnes iba za 15 EUR.
Prečo je pozastavenie výhodné…🤔

Výhody pozastavenia živnosti

Platca DPH po pozastavení živností môže požiadať o zrušenie registrácie na DPH a daňovému úradu vrátiť kartičku IČ DPH (ak bola vydaná), inak počas tejto doby podáva nulové daňové priznanie.

01

Daňové záväzky

Ak prerušíte živnosť počas začatého zdaňovacieho obdobia, daňové priznanie k dani z príjmu podáte v štandardnej lehote na podanie daňového priznania. Počas prerušenej živnosti neplatíte preddavky na daň z príjmu.

02

Sociálne a zdravotné poistenie

Podnikateľ počas doby pozastavenej živnosti neplatí odvody na sociálne poistenie ani na zdravotné poistenie. Po prerušení živnosti však občan musí mať povinné zdravotné poistenie. Môže sa stať dobrovoľným platiteľom, zamestnancom (odvody platí zamestnávateľ) alebo sa zaregistrovať na úrad práce (odvody platí štát).

03

Sezónne práce a zahraničie

Pozastavenie živnosti sa oplatí najmä podnikateľom, ktorí vykonávajú sezónne práce, napr. poľnohospodárska činnosť, práca v lese, činnosť spojená so zimnými športami. Pozastaviť živnosť sa tiež odporúča fyzickým osobám, ktoré na dlhší čas cestujú do zahraničia.

04

IČO a DIČ

Pri pozastavení živnosti a pri opätovnom obnovení podnikateľovi zostáva pôvodné IČO aj DIČ. Pozastavenie živnosti sa prejaví v živnostenskom registri do 3 pracovných dní.

Recenzie🤩

Recenzie na Úkon

5⭐

Miroslav Lesník

Veľmi kladne a pozitívne hodnotím spoľahlivý, pohotový a veľmi rýchly prístup pri vybavovaní rozšírenia živnosti cez tento portál. Vrelo odporúčam.

5⭐

Alexander Kovalovský

Veľké poďakovanie spoločnosti za kompletné a veľmi rýchle vybavenie mojej žiadosti o živnosť a rád by som špeciálne poďakoval pánovi Fedorenkovi za...

5⭐

Veronika Schlenkerová

Vynikajúce, okamžité, príjemné a ústretové, inteligentné, prirodzené jednanie, vždy hneď zodvihnú mobil, či odpisu e-mail, sms a bez akehokoľvek čakania...

FAQ🔖

Často kladené otázky o pozastavení živnosti

Ako dlho trvá proces pozastavenia živnosti?
Vašu žiadosť spracujeme do 1 pracovného dňa za predpokladu, že nám poskytnete všetky potrebné údaje, dokumenty a uhradíte poplatok za služby. Ak pozastavujete svoju živnosť, zákon obmedzuje dobu čakania na výsledky na 3 dni.
Odkedy je prerušenie živnosti účinné?
Účinky pozastavenia živnosti nastávajú dňom vystavenia potvrdenia o pozastavení. Ak je v oznámení uvedený neskorší deň, živnosť je pozastavená týmto dňom. Podnikateľ si môže sám zvoliť, ku ktorému dňu chce živnosť pozastaviť.
Na akú dobu si môžem pozastaviť živnosť?
Podnikateľ môže svoju živnosť pozastaviť kedykoľvek a bez udania dôvodu. Pozastavenie živnosti nemôže trvať kratšie ako 6 mesiacov a dlhšie ako 3 roky. Pozastaviť a následne aj obnoviť živnosť si môžete prostredníctvom Úkonu.
Čo sa stane po uplynutí 3 rokov prerušenia živnosti?
Po uplynutí doby prerušenia živnosti (3 roky) sa živnosť obnoví automaticky, bez toho, aby vás na to niekto upozornil. Odo dňa obnovenia živnosti živnostníkovi vyplýva povinnosť opäť platiť preddavky a odvody.
Koľko stojí pozastavenie živnosti?
Pozastaviť živnosť si u nás môžete už za 15 €. Pre klientov s trvalým pobytom mimo Slovenskej republiky je pozastavenie živnosti spoplatnené sumou 39 €.
Ako zistím, že pozastavenie bolo úspešne vykonané?
Živnostenské oprávnenie je pozastavené dňom uvedeným v žiadosti o ukončení podnikania. O úspešnom pozastavení vás budeme informovať prostredníctvom mailu zaslaním potvrdenia o pozastavení živnosti, ktoré sa do 3 pracovných dní prejaví aj v živnostenskom registri.

Potrebujete sa poradiť pri založení podniku? Neváhajte nás kontaktovať!

Zavolať
+421 905 254 027
Napísať
Četovky, Email
Benefity🆓

Prečo spraviť zmeny v živnosti cez Úkon

01

Jednoduchosť

Vyplnenie údajov a podpisovanie dokumentov je na vás, o všetko ostatné sa postaráme my

02

Rýchlosť

Úkon odpovedá na vaše požiadavky do niekoľkých minút. Otestujte ho!

03

Úspora času a peňazí

Ušetríte minimálne 1 deň na osobnom podávaní dokladov a vyhnete sa státiu v radoch

04

Úprimnosť

Stanovujeme si reálne termíny a nesľubujeme to, čo nevieme zaručiť

05

Informačná podpora

Nebojte sa, ak vám niečo nie je jasné. Odpovieme na vaše otázky

06

Naše bohaté skúsenosti

Poznajú a oceňujú nás spokojní zákazníci aj registračné autority