+421 905 254 027
Promo akcia: Založenie s.r.o. za 179 €! 😺

Založenie s.r.o. za 179 €

  • za 179 € vďaka našej spolupráci s Tatra bankou
  • neobmedzený počet voľných živností v cene
  • vyplnenie objednávky zaberie do 10 minút
  • poradíme, ak budete mať nejaké otázky
  • podnikateľský účet v Tatra banke zadarmo
  • spracujeme vašu objednávku do 1 pracovného dňa
Ako to funguje 💼

Ako si založiť s.r.o.

1. Objednávka
5 min.

Pre ľahké, rýchle a pohodlné vyplnenie sme pripravili jednoduchý formulár so zoznamom požadovaných údajov a komentármi. Vyplňte požadované údaje, uistite sa, že sú správne a kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

2. Podpis dokumentácie
do 1 dňa

Na úspešné spracovanie vašej objednávky je potrebné, aby ste nám zaslali spoločenskú zmluvu s úradne overenými podpismi všetkých spoločníkov. Všetky nevyhnutné podklady pripravíme za vás.

3. Odosielanie na úrad
do 1 dňa

O nič sa nebojte. Sami podávame všetky potrebné žiadosti na založenie podniku, predkladáme dokumenty a komunikujeme s úradníkmi. Stav služby môžete sledovať vo svojom osobnom účte.

4. Získanie potvrdenia
do 5 dní

Zašleme vám potvrdenie o vykonaní zápisu do obchodného registra a v tomto momente je váš podnik už oficiálne zaregistrovaný. Oslavujte začiatok svojho podnikania a dosahujte zisky!

Cena založenia s.r.o.

Využite jedinečnú príležitosť a založte si s.r.o. spolu s účtom od Tatra banky iba za 179 €! Máme pre vás promo akciu, v rámci ktorej vám poskytneme založenie s.r.o. za 179 € a účet na 12 mesiacov bezplatne. Nezmeškajte túto skvelú ponuku a založte si s.r.o. ešte dnes!

Stačí si objednať službu cez náš webový portál. Následne podpíšte dokumentáciu pre založenie s.r.o. V priebehu 7 dní vám dodáme potvrdenie o vykonaní zápisu, výpis z obchodného registra a môžete začať s podnikaním!

Založenie s.r.o.

179,00 €
Stlačte tlačidlo “Objednať”
Vyplňte formulár na založenie spoločnosti
Podpíšte dokumentáciu pre založenie s.r.o. u notára
Zápis spoločnosti do obchodného registra
Recenzie🤩

Recenzie na Úkon

5⭐

Miroslav Lesník

Veľmi kladne a pozitívne hodnotím spoľahlivý, pohotový a veľmi rýchly prístup pri vybavovaní rozšírenia živnosti cez tento portál. Vrelo odporúčam.

5⭐

Alexander Kovalovský

Veľké poďakovanie spoločnosti za kompletné a veľmi rýchle vybavenie mojej žiadosti o živnosť a rád by som špeciálne poďakoval pánovi Fedorenkovi za...

5⭐

Veronika Schlenkerová

Vynikajúce, okamžité, príjemné a ústretové, inteligentné, prirodzené jednanie, vždy hneď zodvihnú mobil, či odpisu e-mail, sms a bez akehokoľvek čakania...

FAQ🔖

Často kladené otázky o založení s.r.o.

Čo je to s.r.o. a ako funguje?
S.r.o. je spoločnosť s ručením obmedzeným a funguje ako právnická osoba. Ide o kapitálovú obchodnú spoločnosť a majetok spoločnosti je oddelený od majetku spoločníkov. Zakladá sa väčšinou za účelom podnikania a dosiahnutia zisku.
Koľko osôb môže založiť s.r.o.?
S.r.o. môže založiť minimálne jedna osoba a maximálne 50 osôb. Ak s.r.o. zakladá jedna osoba, hovoríme o jednoosobovej s.r.o.).
Aké podmienky musím splniť na založenie s.r.o.?
Základnými podmienkami na založenie s.r.o. sú plnoletosť, bezúhonnosť a spôsobilosť na právne úkony. Zakladajúca osoba nesmie mať dlhy v registri dlžníkov. Ďalšou podmienkou je zvolenie predmetu podnikania — voľné, viazané a remeselné živnosti. Pri viazaných a remeselných živnostiach je potrebné preukázať odbornú spôsobilosť. Medzi ďalšie potrebné náležitosti patrí sídlo, obchodné meno, základné imanie a elektronická komunikácia.
V akej výške musí byť základné imanie a ako sa platí?
Základné imanie musí byť vo výške minimálne 5 000 €, pričom vklad každého zo spoločníkov musí byť aspoň 750 €. Aktuálne sa tieto peniaze nemusia fyzicky vkladať na bankový účet. Je potrebné ich preukázať formou písomného vyhlásenia. Pri objednávke je potrebné uviesť výšku vkladov jednotlivých spoločníkov.
Aký je rozdiel medzi konateľom a spoločníkom v s.r.o.?
Konateľ je výkonný orgán spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.), ktorý je zodpovedný za riadenie každodenných záležitostí spoločnosti, zastupovanie spoločnosti voči tretím stranám a vykonávanie rozhodnutí v jej mene.

Spoločník je vlastník podielu v spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.), ktorý prispieva do spoločného kapitálu, podieľa sa na rozhodovaní prostredníctvom valného zhromaždenia a má nárok na podiel zo zisku spoločnosti.
Koľko predmetov podnikania môžem mať zapísaných a aká je ich cena?
V spoločnosti s ručením obmedzeným môžete mať zapísaných koľkokoľvek predmetov podnikania. Ak ide o voľné živnosti, neobmedzený počet je v cene založenia spoločnosti. Odporúčame vám však vybrať iba tie, ktoré budú zodpovedať činnosti spoločnosti. Pri viazaných a remeselných živnostiach je cena za jeden predmet 11 €.
Koľko stojí založenie s.r.o.?
Založenie spoločnosti u nás ponúkame za 179 €. Bežne ponúkame založenie s.r.o. za 290 €, no teraz ju môžete mať za 179 €, dokonca aj s účtom od Tatra banky! Ak nemáte sídlo, vieme vám ho ponúknuť za 200 € ročne.
Ako dlho trvá založenie spoločnosti cez Úkon?
V priebehu 7 dní od objednania vám dodáme potvrdenie o vykonaní zápisu do obchodného registra a môžete začať s podnikaním!
Je potrebné vytvárať spoločenskú zmluvu?
Spoločenská zmluva je potrebná na založenie spoločnosti s ručením obmedzeným. Generujeme ju automaticky na základe údajov z vašej objednávky a preto nie je potrebné, aby ste ju vytvárali sami.
Aký je celý postup založenia s.r.o.?
Ako prvé pri zakladaní je potrebné stanoviť si obchodné meno (musí byť jedinečné, náš systém vás v prípade zhody upozorní). Následne sa volia predmety podnikania (voľné, viazané a remeselné živnosti) a sídlo podnikania. Tiež je potrebné poskytnúť údaje o jednotlivých spoločníkoch, vklade a konateľovi (určenie spoločníkov, konateľov a správcu vkladu). Následne je automaticky vytvorená spoločenská zmluva, ktorú je potrebné podpísať všetkými spoločníkmi a tieto podpisy musia byť úrade overené. Keď od vás máme všetky potrebné podklady (vyplnená objednávka, spoločenská zmluva, oprávnenie užívať nehnuteľnosť), objednávku spracujeme a podáme návrh na zápis do obchodného registra.
Musím dokladať súhlas vlastníka nehnuteľnosti aj v prípade, že s.r.o. bude zriadená na adrese, ktorú vlastním?
Áno, pri s.r.o. je potrebné v každom prípade k zvolenému sídlu doložiť písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti aj s úradne overeným podpisom. Ďalšou možnosťou je zriadiť si cez náš portál virtuálne sídlo.
Ako zistím, že moja firma bola úspešne založená?
Vaša firma bude zapísaná v obchodnom registri. Okamihom zápisu nadobúda aj právnu subjektivitu.
Môžem si zmeniť živnosť na s.r.o.?
Priama transformácia živnostenského podnikania na spoločnosť s ručením obmedzeným nie je možná. Je však možné živnosť zrušiť a následne si založiť s.r.o. Okrem zmeny právnej formy sa zmení aj spôsob účtovania z jednoduchého na podvojné a ďalšie záležitosti, o ktorých sa dočítate v našom blogu.
Kedy mi bude pridelené DIČ?
DIČ alebo aj daňové identifikačné číslo prideľuje podnikateľovi príslušný daňový úrad na základe informácií zo živnostenského úradu. Daňový úrad má zákonom stanovenú lehotu na pridelenie DIČ v trvaní 30 dní. Vo väčšine prípadov je však DIČ pridelené pred uplynutím tejto doby. Prosíme vás o pochopenie a trpezlivosť. Pridelenie DIČ môžete sledovať v našom registri podnikov.

Potrebujete sa poradiť pri založení podniku? Neváhajte nás kontaktovať!

Zavolať
+421 905 254 027
Napísať
Četovky, Email
Benefity🆓

Prečo si založiť s.r.o. online cez Úkon

01

Jednoduchosť

Vyplnenie údajov a podpisovanie dokumentov je na vás, o všetko ostatné sa postaráme my

02

Rýchlosť

Úkon odpovedá na vaše požiadavky do niekoľkých minút. Otestujte ho!

03

Úspora času a peňazí

Ušetríte minimálne 1 deň na osobnom podávaní dokladov a vyhnete sa státiu v radoch

04

Úprimnosť

Stanovujeme si reálne termíny a nesľubujeme to, čo nevieme zaručiť

05

Informačná podpora

Nebojte sa, ak vám niečo nie je jasné. Odpovieme na vaše otázky

06

Naše bohaté skúsenosti

Poznajú a oceňujú nás spokojní zákazníci aj registračné autority

Ako si založiť s.r.o. v roku 2024

Spoločnosť s ručením obmedzeným (s.r.o.) je jednou z najpopulárnejších foriem podnikania na Slovensku. Je vhodná pre malé a stredné podniky a majitelia ručia za záväzky spoločnosti len do výšky svojich vkladov. Osobný majetok spoločníkov je oddelený od majetku spoločnosti.

S.r.o. sa zakladá spoločenskou zmluvou. Je potrebné určiť predmety podnikania, sídlo spoločnosti a obchodné meno spoločnosti. Názov spoločnosti musí byť jedinečný a nesmie byť zameniteľný s iným existujúcim názvom. Minimálny vklad je vo výške 5 000 € a každý zo spoločníkov musí vložiť minimálne 750 €. Vklad nemusí byť fyzicky vložený na účet, stačí ho preukázať formou písomného vyhlásenia. Pri s.r.o. je nutné účtovať v sústave podvojného účtovníctva.

Založenie s.r.o. nikdy nebolo jednoduchšie. Vďaka nám ušetríte čas aj peniaze. Takmer všetko vybavíme za vás. Jediné, čo od vás potrebujeme, je vyplnenie objednávky a následné podpísanie spoločenskej zmluvy, kde podpisy musia byť úradne overené.

Vďaka Úkonu zaregistrujeme vašu s.r.o. online. Nemusíte sami vypĺňať množstvo papierov, ale stačí zadať minimum požadovaných údajov do nášho elektronického formulára a podpísať vygenerované dokumenty. Už za 7 dní ste podnikateľom s vlastnou firmou. Náš formulár na založenie s.r.o. obsahuje aj informačné ikony, ktoré vám vysvetlia význam jednotlivých polí.

Objednávkový formulár pozostáva z 3 etáp:
1. Etapa — Formovanie objednávky: Zadajte obchodné meno, vyberte požadované predmety podnikania a zadajte sídlo. Systém vás informuje o potrebných dokumentoch a umožní ich nahrať hneď v tejto fáze. Ak nemáte všetky potrebné dokumenty, môžete ich odoslať neskôr.
2. Etapa — Osobné údaje spoločníkov, konateľov: Zadajte osobné údaje každého spoločníka a konateľa vrátane mena, priezviska, adresy pobytu, rodného čísla a zdravotnej poisťovne. V tejto časti je potrebné uviesť aj výšku vkladu (minimálne 5 000 €) a vklady jednotlivých spoločníkov, aj správcu vkladu.
3. Etapa — Kontrola a podpis dokumentácie: Prekontrolujte všetky zadané informácie, priložené dokumenty a podpíšte spoločenskú zmluvu. Podpis nezabudnite úradne overiť. Na záver uhraďte platbu za objednávku.

Po zaregistrovaní vašej spoločnosti do obchodného registra vás o zápise budeme informovať mailom. Môžete si ju vyhľadať podľa vášho obchodného mena alebo IČO.

Najneskôr do 7 dní odo dňa objednávky vám mailom pošleme potvrdenie o vykonaní zápisu do obchodného registra. Týmto momentom sa oficiálne stávate podnikateľmi vo vašej vlastnej spoločnosti.

V prípade akýchkoľvek otázok vám radi pomôžeme.

Dane a odvody s.r.o.

Daňové priznanie a daň z príjmu právnických osôb: Spoločnosť s ručením obmedzeným ako PO má povinnosť podať ročné daňové priznanie a uhradiť daň z príjmu vo výške 21%. Znížená sadzba dane je vo výške 15% (táto sadzba platí, ak celkový príjem podnikateľa neprekročil 49 790 €). Daňové priznanie je potrebné podať do konca marca nasledujúceho roku a vzťahuje sa na predchádzajúce daňové obdobie (predchádzajúci rok).

Zdravotné poistenie: Konateľ s.r.o. je povinný mesačne odvádzať preddavky na zdravotné poistenie. V roku 2024 je minimálna výška stanovená na 97,80 €/mes.

Sociálne poistenie: Pri bezodplatnom výkone funkcie konateľovi nevzniká povinnosť voči Sociálnej poisťovni. S nárokom na odmenu za výkon funkcie konateľovi vzniká povinnosť platiť odvody do Sociálnej poisťovne.