+421 905 254 027

Zmeny v živnosti online za 15 €

  • vyplnenie prihlášky zaberie do 5 minút
  • zmena obchodného mena, sídla
  • úprava predmetov podnikania
  • zrušenie alebo pozastavenie živnosti
  • nie je potrebná osobná prítomnosť
Ako to funguje 💼

Ako vykonať zmeny v živnosti

1. Objednávka
5 min.

Pre ľahké, rýchle a pohodlné vyplnenie sme pripravili jednoduchý formulár so zoznamom požadovaných údajov a s komentármi. Vyplňte požadované údaje, uistite sa, že sú správne a stlačte „Odoslať“.

2. Podpis žiadosti
1 min.

Na spracovanie objednávky od vás budeme potrebovať podpísanú žiadosť pre živnostenský úrad. Tento dokument môžete pohodlne podpísať online pri objednávaní služby cez náš webový portál.

3. Hlásenie zmien
do 1 dňa

O nič sa nebojte. Sami podávame všetky potrebné žiadosti na vykonanie zmien, predkladáme dokumenty a komunikujeme s úradníkmi. Stav služby môžete sledovať vo svojom osobnom účte.

4. Zmeny v živnosti
ASAP

Po uplynutí maximálne 14 zákonom stanovených dní sa všetky želané zmeny prejavia v živnostenskom registri. Získajte aktualizovaný výpis a začnite novú kapitolu svojho podnikania.

Cena zmien v živnosti

Urobte zmeny vo svojej živnosti len za 15 €! Môže ísť o zmeny údajov o podniku (obchodné meno, adresa podniku), zmeny údajov o podnikateľovi (meno, priezvisko, adresa pobytu), doplnenie alebo odstránenie predmetov podnikania (resp. predmetov činnosti podniku), pozastavenie alebo zrušenie živnosti. Cena za každý typ zmeny v živnosti je 15 €.

Zmena údajov sa vybavuje do 14 kalendárnych dní, iné zmeny — do 4 pracovných dní. Udržujte svoju živnosť aktuálnu s Úkonom!

Zmeny v živnosti

15,00 €
Cena je uvedená za 1 typ zmeny:
zmena údajov (meno, priezvisko, adresa)
rozšírenie predmetov podnikania
zrušenie predmetov podnikania
pozastavenie živnosti
zrušenie živnosti
Čo také by sme mohli zmeniť…🤔

Aké zmeny je možné vykonať v živnosti

Úkon vykoná zmeny vo vašej živnosti. Nie je potrebné rozumieť zložitosti zákona, už sme to urobili za vás. Na vyplnenie formulára a podpis dokumentov stačí menej ako 10 minút a do 14 dní sa zmeny prejavia v živnostenskom registri.

01

Zmena údajov živnostníka

Ak ste si zmenili meno, priezvisko, adresu pobytu alebo ste získali vedecký titul — aktualizujte údaje uvedené vo svojej živnosti. Takéto zmeny sa prejavia do 14 dní.

02

Zmena sídla

Svoju živnosť môžete „presťahovať“. Úkon poskytuje aj službu prenájmu virtuálneho sídla za 45 € ročne. Takéto zmeny sa prejavia do 14 dní.

03

Úprava predmetov podnikania

Môžete si vybrať neobmedzený počet voľných predmetov podnikania. Pri viazaných a remeselných živnostiach musíte preukázať svoju kvalifikáciu. Nové predmety podnikania sa pridajú do 3 pracovných dní.

04

Zrušenie alebo pozastavenie živnosti

Ukončenie alebo pozastavenie živnosti nezbavuje povinnosti splatiť vzniknuté daňové záväzky počas podnikateľskej činnosti. Ukončenie alebo pozastavenie živnosti sa prejaví v živnostenskom registri do 3 pracovných dní.

Recenzie🤩

Recenzie na Úkon

5⭐

Miroslav Lesník

Veľmi kladne a pozitívne hodnotím spoľahlivý, pohotový a veľmi rýchly prístup pri vybavovaní rozšírenia živnosti cez tento portál. Vrelo odporúčam.

5⭐

Alexander Kovalovský

Veľké poďakovanie spoločnosti za kompletné a veľmi rýchle vybavenie mojej žiadosti o živnosť a rád by som špeciálne poďakoval pánovi Fedorenkovi za...

5⭐

Veronika Schlenkerová

Vynikajúce, okamžité, príjemné a ústretové, inteligentné, prirodzené jednanie, vždy hneď zodvihnú mobil, či odpisu e-mail, sms a bez akehokoľvek čakania...

FAQ🔖

Často kladené otázky o zmenách v živnosti

Aké dokumenty sú potrebné na vykonanie zmien v živnosti?
Pri žiadosti o zmenu údajov zapísaných v živnostenskom osvedčení je potrebné predložiť doklady, ktoré túto zmenu potvrdzujú (napríklad pri zmene priezviska je potrebné predložiť občiansky preukaz s aktuálnym priezviskom).

Ak plánujete zmeniť adresu vášho podniku na inú ako adresu trvalého pobytu, je potrebné priložiť dokument, ktorý vás oprávňuje využívať túto nehnuteľnosť pre podnikateľské účely (napríklad výpis z katastra nehnuteľností, súhlas vlastníka so zriadením sídla). Táto požiadavka sa nevzťahuje na zmenu adresy v prípade, ak si u nás objednáte virtuálne sídlo.
Ako dlho trvá vykonanie zmien v živnosti?
Vašu žiadosť spracujeme do 1 pracovného dňa za predpokladu, že nám poskytnete všetky potrebné údaje, dokumenty a uhradíte poplatok za služby.

Podľa legislatívy musia štátne orgány vykonať zmeny v živnosti do 14 dní. Ak pridávate činnosti, ukončujete alebo dočasne pozastavujete svoju živnosť, zákon obmedzuje dobu čakania na výsledky na 3 dni.
Koľko stojí vykonanie zmien v živnosti?
Cenník:

• zmena údajov v živnosti (napr. adresa, meno atď.) — 15 €
• pridanie nových predmetov podnikania (neobmedzený počet) — 15 €
• odstránenie predmetov podnikania (neobmedzený počet) — 15 €

Úprava predmetov podnikania sa účtuje dodatočne, pretože podľa živnostenského zákonníka a ÚPVS slovensko.sk ide o samostatné služby oddelené od iných zmien.

Navyše si môžete objednať aj naše virtuálne sídlo. Celková cena závisí od výberu virtuálneho sídla, ktoré sa pohybuje v rozmedzí od 45 do 195 € ročne.
Ako zistím, že zmeny boli uplatnené?
Po uplatnení zmien vám okamžite pošleme úradný záznam na váš Email a do vášho osobného účtu Úkon vo formátoch PDF a ASICE.

Taktiež zmeny vo vašej živnosti budú zverejnené v živnostenskom registri.

Potrebujete sa poradiť pri založení podniku? Neváhajte nás kontaktovať!

Zavolať
+421 905 254 027
Napísať
Četovky, Email
Benefity🆓

Prečo spraviť zmeny v živnosti cez Úkon

01

Jednoduchosť

Vyplnenie údajov a podpisovanie dokumentov je na vás, o všetko ostatné sa postaráme my

02

Rýchlosť

Úkon odpovedá na vaše požiadavky do niekoľkých minút. Otestujte ho!

03

Úspora času a peňazí

Ušetríte minimálne 1 deň na osobnom podávaní dokladov a vyhnete sa státiu v radoch

04

Úprimnosť

Stanovujeme si reálne termíny a nesľubujeme to, čo nevieme zaručiť

05

Informačná podpora

Nebojte sa, ak vám niečo nie je jasné. Odpovieme na vaše otázky

06

Naše bohaté skúsenosti

Poznajú a oceňujú nás spokojní zákazníci aj registračné autority