+421 908 503 257

Zmeny v živnosti online od 15€

  • vyplnenie prihlášky zaberie do 5 minút
  • zmena obchodného mena, sídla
  • úprava predmetov podnikania
  • zrušenie alebo pozastavenie živnosti
  • nie je potrebná osobná prítomnosť
Ako to funguje 💼

Ako vykonať zmeny v živnosti

1. Objednávka
1 deň

Pre ľahké, rýchle a pohodlné vyplnenie sme pripravili jednoduchý formulár so zoznamom požadovaných údajov a komentárov. Vyplňte požadované údaje, uistite sa, že sú správne a stlačte „Odoslať“

2. Podpis žiadosti
5 min

Pre spracovanie vašej objednávky budeme potrebovať od vás podpísanú žiadosť pre živnostenský úrad. Tento dokument môžete pohodlne podpísať online pri objednávaní služby cez náš webový portál

3. Hlásenie zmien
do 1 dňa

O nič sa nebojte. Sami podávame všetky potrebné žiadosti na vykonanie zmien, predkladáme dokumenty a komunikujeme s úradníkmi. Stav služby môžete sledovať vo svojom osobnom účte

4. Zmeny v živnosti
ASAP

Po uplynutí maximálne 14 zákonom stanovených dní sa všetky želané zmeny prejavia v živnostenskom registri. Získajte aktualizovaný výpis a začnite novú kapitolu svojho podnikania

Zmeny v živnosti. Cena

Urobte zmeny vo svojej živnosti už len za 15€! Zmeny v živnosti sa rozdeľujú na: zmeny údajov o podniku/podnikateľovi (obchodné meno, adresa podniku / meno, priezvisko, adresa pobytu podnikateľa atď.); doplnenie alebo odstránenie predmetov podnikania (resp. predmetov činnosti podniku); pozastavenie alebo zrušenie živnosti. Cena za každý typ zmeny v živnosti je 15€.

Zmena údajov sa vybavuje do 14 kalendárnych dní, iné zmeny — do 4 pracovných dní. Udržujte svoju živnosť aktuálnu s Úkon.sk!

Zmeny v živnosti

15,00€
Cena je úvedená za 1 typ zmeny:
zmena údajov (meno, priezvisko, adresa)
rozširenie predmetov podnikania
zrušenie predmetov podnikania
pozastavenie živnosti
zrušenie živnosti
Čo by sme také mohli zmeniť…🤔

Aké zmeny je možné vykonať v živnosti?

Úkon vykoná zmeny vo vašej živnosti. Nie je potrebné rozumieť zložitosti zákona, už sme to urobili za vás. Na vyplnenie formulára a podpis dokumentov stačí menej ako 10 minút a do 14 dňoch sa zmeny prejavia v živnostenskom registri.

01

Zmena údajov živnostiníka

Ak ste si zmenili meno, priezvisko, adresu pobytu alebo ste získali vedecký titul — aktualizujte údaje, úvedené vo svojej živnosti. Takéto zmeny sa prejavia do 14 dní.

02

Zmena sídla

Svoju živnosť môžete „presťahovať“. Úkon poskytuje aj službu prenájmu virtuálneho sídla za 84€ ročne. Takéto zmeny sa prejavia do 14 dní.

03

Úprava predmetov podnikania

Môžete si vybrať neobmedzený počet voľných predmetov podnikania a tie viazané alebo remeselné, pre ktoré môžete preukázať svoju kvalifikáciu. Nové predmety podnikania sa pridajú do 3 pracovných dní.

04

Zrušiť alebo pozastaviť živnosť

Ukončenie alebo pozastavenie živnosti nezbavuje povinnosti splatiť vzniknuté daňové záväzky počas podnikateľskej činnosti. Ukončenie alebo pozastavenie živnosti sa prejaví v živnostenskom registre do 3 pracovných dní.

FAQ🔖

Často kladené otázky o zmenách v živnosti

Aké dokumenty sú potrebné na vykonanie zmien v živnosti?
Pri žiadosti o zmenu údajov zapísaných v živnostenskom osvedčení je potrebné predložiť doklady, ktoré potvrdzujú túto zmenu (napríklad pri zmene priezviska je potrebné predložiť občiansky preukaz s aktuálnym priezviskom).

Ak plánujete zmeniť adresu vášho podniku na inú, ako adresu trvalého pobytu, je potrebné priložiť dokument, ktorý vás oprávňuje využívať túto nehnuteľnosť pre podnikateľské účely (napríklad výpis z katastra nehnuteľností, súhlas vlastníka so zriadením sídla). Táto požiadavka sa nevzťahuje na zmenu adresy v prípade, ak si u nás objednáte virtuálne sídlo.
Ako dlho trvá vykonanie zmien v živnosti?
Vašu žiadosť spracujeme do 1 pracovného dňa za predpokladu, že nám poskytnete všetky potrebné údaje, dokumenty a uhradíte poplatok za služby.

Podľa legislatívy musia štátne orgány vykonať zmeny v živnosti do 14 dní. Avšak ak pridávate činnosti, zatvárate alebo dočasne pozastavujete svoju živnosť, zákon obmedzuje dobu čakania na výsledky na 3 dni.
Koľko stojí vykonanie zmien v živnosti?
Cenník:

• zmena údajov v živnosti (napr. adresa, meno atď.) — 15€
• pridanie nových predmetov podnikania (neobmedzený počet) — 15€
• odstránenie predmetov podnikania (neobmedzený počet) — 15€

Za úpravu predmetov podnikania účtujeme dodatočne, pretože podľa živnostenského zákonníka a ÚPVS slovensko.sk ide o samostatné služby, oddelené od iných zmien.

Navyše, môžete si objednať aj naše virtuálne sídlo, celková cena závisí od výberu virtuálneho sídla, ktoré sa pohybuje v rozmedzí od 45 do 195 € ročne.
Ako zistím, že zmeny boli uplatnené?
Po uplatnení zmien vám okamžite pošleme úradný záznam na váš e-mail a do vášho osobného účtu Úkon vo formátoch PDF a ASICE.

Taktiež zmeny vo vašej živnosti budú zverejnené v živnostenskom registre.

Potrebujete sa poradiť pri založení podniku? Neváhajte nás kontaktovať!

Benefity🆓

Prečo spraviť zmeny v živnosti cez Úkon

01

Jednoduchosť

Vyplnenie údajov a podpisovanie dokumentov je na vás, o všetko ostatné sa postaráme my

02

Rýchlosť

Úkon odpovedá na vaše požiadavky do niekoľkých minút. Otestujte ho!

03

Úspora času a peňazí

Ušetríte minimálne 1 deň na osobnom podávaní dokladov a vyhnete sa státiu v radoch

04

Úprimnosť

Stanovujeme si reálne termíny a nesľubujeme to, čo nevieme zaručiť

05

Informačná podpora

Nebojte sa, ak vám niečo nie je jasné. Odpovieme na vaše otázky

06

Naše bohaté skúsenosti

Poznajú a oceňujú nás spokojní zákazníci aj registračné autority