+421 905 254 027
Bezplatné vďaka Tatra banke 😺

Založenie živnosti zadarmo

  • úplné zadarmo vďaka našej spolupráci s Tatra bankou
  • vyplnenie formulára zaberie maximálne 15 minút
  • notifikácie o stave registrácie vašej živnosti
  • poradíme, ak budete mať nejaké otázky
  • nie je potrebné overovať podpisy u notára
  • spracujeme vašu objednávku do 1 pracovného dňa
Ako to funguje 💼

Ako si založiť živnosť

1. Objednávka
5 min.

Pre ľahké, rýchle a pohodlné vyplnenie sme pripravili jednoduchý formulár so zoznamom požadovaných údajov a komentármi. Vyplňte požadované údaje, uistite sa, že sú správne a kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

2. Podpis žiadosti
1 min.

Na spracovanie objednávky od vás budeme potrebovať podpísanú žiadosť pre živnostenský úrad. Tento dokument môžete pohodlne podpísať online pri objednávaní služby cez náš webový portál.

3. Odosielanie na úrad
do 1 dňa

O nič viac sa nemusíte starať. Všetky potrebné žiadosti pre ohlásenie živnosti za vás podáme, vypracujeme, predložíme dokumenty a všetko potrebné odkomunikujeme s úradnými pracovníkmi.

4. Získanie osvedčenia
do 3 pracovných dni

Prvý krok je hotový a váš podnik je už oficiálne zaregistrovaný. Pri tejto príležitosti môžete usporiadať slávnostný večierok alebo si kúpiť krásny rám na živnostenské osvedčenie. Prevádzkujte svoje podnikanie a dosahujte zisky!

Cena založenia živnosti

Využite jedinečnú príležitosť a založte si živnosť spolu s účtom od Tatra banky úplne zadarmo! Máme pre vás promo akciu, v rámci ktorej vám poskytneme založenie živnosti a účet na 12 mesiacov bezplatne. Nezmeškajte túto skvelú ponuku a založte si živnosť ešte dnes! Ak si po založení živnosti neotvoríte účet v Tatra banke, založenie živnosti bude aj tak bezplatné.

Stačí si objednať službu cez náš webový portál. Následne podpíšte plnomocenstvo pre živnostenský úrad – to dokážete aj online, priamo pri objednaní služby. V priebehu 4 pracovných dní vám dodáme živnostenské osvedčenie a môžete začať s podnikaním!

Založenie živnosti

0,00 €
Stlačte tlačidlo “Objednať”
Vyplňte formulár na založenie živnosti
Podpíšte plnomocenstvo pre živnostenský úrad online
Získajte živnostenské osvedčenie
Recenzie🤩

Recenzie na Úkon

5⭐

Miroslav Lesník

Veľmi kladne a pozitívne hodnotím spoľahlivý, pohotový a veľmi rýchly prístup pri vybavovaní rozšírenia živnosti cez tento portál. Vrelo odporúčam.

5⭐

Alexander Kovalovský

Veľké poďakovanie spoločnosti za kompletné a veľmi rýchle vybavenie mojej žiadosti o živnosť a rád by som špeciálne poďakoval pánovi Fedorenkovi za...

5⭐

Veronika Schlenkerová

Vynikajúce, okamžité, príjemné a ústretové, inteligentné, prirodzené jednanie, vždy hneď zodvihnú mobil, či odpisu e-mail, sms a bez akehokoľvek čakania...

FAQ🔖

Často kladené otázky o založení živnosti

Aké podmienky musím splniť na založenie živnosti?
Pri voľnej živnosti stačí spĺňať všeobecné podmienky — vek aspoň 18 rokov, spôsobilosť na právne úkony a bezúhonnosť. K remeselnej a viazanej živnosti sa žiada výučný list, kvalifikácia, osvedčenie alebo oprávnenie.
Koľko stojí založenie živnosti?
Momentálne máte u nás možnosť získať 100% zľavu na založenie živnosti aj s účtom na 12 mesiacov. Nezmeškajte túto výhodnú príležitosť a založte si živnosť bezplatne. Bežne ponúkame založenie živnosti za 19 €, no teraz ju môžete mať úplne zadarmo, dokonca aj s účtom od Tatra banky!
Koľko stojí založenie živnosti bez účtu v Tatra banke?
Založenie živnosti je bezplatné, bez ohľadu na to, či si otvoríte účet v Tatra banke.

P.S. Účet v Tatra banke budete mať zadarmo až na 12 mesiacov. Škoda to nevyužiť ;)
Ako dlho trvá založenie živnosti cez Úkon?
Žiadosti klientov spracovávame v priebehu jedného pracovného dňa. Okresný úrad má zákonom stanovenú lehotu 3 dní na vybavenie žiadosti na ohlásenie živnosti. Celkový časový rámec by teda mal byť do 4 pracovných dní.

Avšak, zvyčajne je živnosť založená skôr, do 2 dní od objednania služby.
Ako zistím, že moja živnosť je založená?
Po registrácii vám okamžite pošleme živnostenské osvedčenie na váš Email a do vášho osobného účtu Úkon vo formátoch PDF a ASICE.

Taktiež bude vaša živnosť zverejnená v živnostenskom registri.
Ako si získať živnostenské osvedčenie v papierovej podobe?
Máte tri možnosti, ako získať papierovú verziu živnostenského osvedčenia:

Slovenská pošta: Na akúkoľvek pobočku slovenskej pošty si prineste živnostenské osvedčenie uložené vo formáte ASICE na USB kľúči. V pobočke požiadajte o zaručenú konverziu z elektronickej podoby na papierovú. Služba je spoplatnená sumou cca 2 €.

Okresný úrad: Na oddelení živnostenského podnikania okresného úradu si môžete požiadať o výpis zo živnostenského registra. Tento výpis je alternatívou živnostenského osvedčenia a na okresnom úrade stojí 3,50 €.

Pri objednávke založenia živnosti cez Úkon si tiež viete doobjednať vyhotovenie a doručenie papierového živnostenského osvedčenia za poplatok 10 €.
Čo je formát ASICE?
ASICE je formát elektronického podpisu, ktorý zabezpečuje vysokú úroveň bezpečnosti a právnej významnosti. Spĺňa európske normy a požiadavky a často sa používa na výmenu elektronických dokumentov, vrátane dôležitých právnych dokumentov a licencií.
Potrebujem certifikát s čipom a elektronickým podpisom?
Nie, nepotrebujete.
Musím prísť do vašej kancelárie?
Nie, všetko si môžete vybaviť online cez náš webový portál.
Kedy mi bude pridelené DIČ?
DIČ alebo aj daňové identifikačné číslo prideľuje podnikateľovi príslušný daňový úrad na základe informácií zo živnostenského úradu. Daňový úrad má zákonom stanovenú lehotu na pridelenie DIČ v trvaní 30 dní. Vo väčšine prípadov je však DIČ pridelené pred uplynutím tejto doby. Prosíme vás o pochopenie a trpezlivosť. Pridelenie DIČ môžete sledovať v našom registri podnikov.

Potrebujete sa poradiť pri založení podniku? Neváhajte nás kontaktovať!

Zavolať
+421 905 254 027
Napísať
Četovky, Email
Benefity🆓

Prečo si založiť živnosť online cez Úkon

01

Jednoduchosť

Vyplnenie údajov a podpisovanie dokumentov je na vás, o všetko ostatné sa postaráme my

02

Rýchlosť

Úkon odpovedá na vaše požiadavky do niekoľkých minút. Otestujte ho!

03

Úspora času a peňazí

Ušetríte minimálne 1 deň na osobnom podávaní dokladov a vyhnete sa státiu v radoch

04

Úprimnosť

Stanovujeme si reálne termíny a nesľubujeme to, čo nevieme zaručiť

05

Informačná podpora

Nebojte sa, ak vám niečo nie je jasné. Odpovieme na vaše otázky

06

Naše bohaté skúsenosti

Poznajú a oceňujú nás spokojní zákazníci aj registračné autority

Ako si založiť živnosť v roku 2024

Živnosť je najpopulárnejšou formou podnikania na Slovensku. Priemerne sa zaregistruje viac ako 100 SZČO (samostatne zárobkovo činných osôb) denne. Dôvodov popularity živnosti medzi inými formami podnikania je viacero:
1. Rýchlosť registrácie
2. Zjednodušené vedenie účtovníctva
3. Minimálne náklady na založenie

Založenie živnosti cez portál Úkon je jednoduché a pohodlné. Výhodou je, že nemusíte navštevovať úrad a nepotrebujete na to zázračný hardvér a doplnkový softvér. Stačí keď máte počítač alebo mobilný telefón s internetovým pripojením.

Vďaka Úkonu zaregistrujeme vašu živnosť online. Nemusíte sami vypĺňať kopu papierov, ale stačí zadať minimum požadovaných údajov do nášho elektronického formulára a podpísať vygenerované dokumenty. Už za 4 pracovné dni ste samostatne zárobkovo činná osoba. Náš formulár na založenie živnosti obsahuje aj informačné ikony, ktoré vám vysvetlia význam jednotlivých polí.

Objednávkový formulár pozostáva z 3 etáp:
1. Etapa — Formovanie objednávky: Vyberte požadované predmety podnikania, zadajte adresu podniku a zaregistrujte sa na našom portáli, aby ste pri budúcich objednávkach nemuseli opakovane vypĺňať rovnaké údaje. Systém vás informuje o potrebných dokumentoch a umožní ich nahrať hneď v tejto fáze. Ak nemáte všetky potrebné dokumenty, môžete ich odoslať neskôr.
2. Etapa — Osobné údaje podnikateľa: Zadajte svoje osobné údaje vrátane mena, priezviska, adresy pobytu, rodného čísla a zdravotnej poisťovne.
3. Etapa — Kontrola a online podpis: Prekontrolujte všetky zadané informácie, priložené dokumenty a digitálne podpíšte plnomocenstvo pre živnostenský úrad. Pokiaľ služba nie je vo vašom prípade bezplatná, uhraďte ju online.

Hneď ako váš podnik bude zverejnený v živnostenskom registri, pošleme vám o tom informačný mail. Môžete ho vyhľadať podľa vášho obchodného mena alebo IČO.

Najneskôr do 4 pracovných dní odo dňa objednávky vám mailom pošleme živnostenské osvedčenie v elektronickej podobe (ASICE a PDF). Pokiaľ ste v objednávke vybrali papierovú verziu osvedčenia, originál vám zašleme poštou na zvolenú adresu.

V prípade akýchkoľvek otázok vám radi pomôžeme.

Dane a odvody

Daňové priznanie a daň z príjmu: Živnostník s ročným príjmom nad 2 289,63 € má povinnosť podať ročné daňové priznanie a uhradiť daň z príjmu vo výške 15% (táto sadzba platí, ak celkový príjem živnostníka neprekročil 49 790 €). Daňové priznanie je potrebné podať do konca marca nasledujúceho roku a vzťahuje sa na predchádzajúce daňové obdobie (predchádzajúci rok).

Zdravotné poistenie: Živnostníci sú povinní mesačne odvádzať preddavky na zdravotné poistenie. V roku 2024 je minimálna výška stanovená na 97,80 €.

Sociálne poistenie: Od druhého roka podnikania sú živnostníci povinní odvádzať mesačné preddavky do Sociálnej poisťovne, pokiaľ ich ročný príjem prekročil určitú sumu. Pre rok 2024, ak príjem živnostníka za rok 2023 presiahol 7 824 €, je povinná minimálna mesačná platba stanovená na 216,13 €. Koncovú výšku platby určuje Sociálna poisťovňa na základe príjmov podnikateľa za predchádzajúce daňové obdobie (predchádzajúci rok).