+421 908 503 257
Promo akcia: Založenie živnosti zadarmo! 😺

Založenie živnosti zadarmo

  • vyplnenie prihlášky zaberie maximálne 15 minút
  • nie je potrebné overovať podpisy u notára
  • notifikácie o stave registrácie vašej živnosti
  • úspora 5€ na kolkoch za každý predmet podnikania
  • poradíme vám, ak budete mať nejaké otázky
  • vybavíme vašu objednávku do 1 pracovného dňa
Ako to funguje 💼

Ako si založiť živnosť

1. Objednávka
5 min

Pre ľahké, rýchle a pohodlné vyplnenie sme pripravili jednoduchý formulár so zoznamom požadovaných údajov a komentármi. Vyplňte požadované údaje, uistite sa, že sú správne a kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

2. Podpis žiadosti
1 min

Pre spracovanie vašej objednávky budeme potrebovať od vás podpísanú žiadosť pre živnostenský úrad. Tento dokument môžete pohodlne podpísať online pri objednávaní služby cez náš webový portál.

3. Odosielanie na úrad
do 1 dňa

O nič viac sa nemusíte starať. My podáme všetky potrebné žiadosti pre ohlásenie vašej živnosti, vypracujeme, predložíme dokumenty a odkomunikujeme všetko potrebné s úradnými pracovníkmi.

4. Získanie osvedčenia
do 3 prac. dni

Pri tejto príležitosti môžete usporiadať slávnostný večierok alebo si kúpiť krásny rám na živnostenské osvedčenie. Prvý krok je hotový – váš podnik je už oficiálne zaregistrovaný. Prevádzkujte svoje podnikanie a dosahujte zisky!

Cena založenia živnosti

Využite jedinečnú príležitosť a založte si živnosť úplne zadarmo! Máme pre vás promo akciu, v rámci ktorej poskytneme založenie živnosti bezplatne. Nezmeškajte túto skvelú ponuku a založte si živnosť ešte dnes!

Stačí objednať službu cez náš webový portál. Následne podpíšte žiadosť o založenie živnosti pre živnostenský úrad – to dokážete aj online, priamo pri objednaní služby. V priebehu 4 pracovných dní vám dodáme živnostenské osvedčenie, a môžete začať s podnikaním!

Založenie živnosti

0,00 €
Stlačte tlačidlo “Objednať”
Vyplňte formulár na založenie živnosti
Podpíšte žiadosť o založenie živnosti online
Získajte živnostenské osvedčenie
FAQ🔖

Často kladené otázky o založení živnosti

Aké podmienky musím splniť na založenie živnosti?
Pri voľnej živnosti stačí spĺňať všeobecné podmienky — vek aspoň 18 rokov, spôsobilosť na právne úkony a bezúhonnosť. K remeselnej a viazanej živnosti sa žiada výučný list, kvalifikácia, osvedčenie alebo oprávnenie.
Koľko stojí založenie živnosti?
Momentálne máte možnosť získať 100% zľavu na založenie živnosti u nás, a to úplne zadarmo! Nezmeškajte túto výhodnú príležitosť a založte si živnosť bezplatne. Bežne ponúkame založenie živnosti za 19 €, no teraz to môžete mať úplne zdarma!
Ako dlho trvá založenie živnosti cez Úkon?
Spracovávame žiadosti klientov v priebehu jedného pracovného dňa. Okresný úrad má zákonom stanovenú lehotu 3 dní na vybavenie žiadosti o ohlásenie živnosti. Celkový časový rámec by teda mal byť do 4 pracovných dní.

Avšak, zvyčajne sa naši klienti dostavujú skôr, do 2 dní od objednania služby.
Ako zistím, že moja živnosť je založená?
Po registrácii vám okamžite pošleme živnostenské osvedčenie na váš e-mail a do vášho osobného účtu Úkon vo formátoch PDF a ASICE.

Taktiež bude vaša živnosť zverejnená v živnostenskom registre.
Ako si ziskať živnostenské osvedčenie v papierovej podobe?
Máte tri možnosti, ako získať papierovú verziu živnostenského osvedčenia:

Slovenská pošta: Na akúkoľvek pobočku slovenskej pošty si prineste živnostenské osvedčenie uložené vo formáte ASICE na USB kľúči. V pobočke požiadajte o zaručenú konverziu z elektronickej podoby na papierovú. Služba je spoplatnená sumou cca 2,00 €.

Okresný úrad: Na oddelení živnostenského podnikania Okresného úradu si môžete požiadať o výpis zo živnostenského registra. Tento výpis je alternatívou živnostenského osvedčenia a stojí na okresnom úrade 3,50 €.

Pri objednávke založenia živnosti cez Úkon.sk tiež si viete doobjednať vyhotovenie a doručenie papierového živnostenského osvedčenia za poplatok 10 EUR.
Čo je formát ASICE?
ASICE (Advanced Electronic Signature with Qualified Certificate) je formát elektronického podpisu, ktorý zabezpečuje vysokú úroveň bezpečnosti a právnej významnosti. ASICE spĺňa európske normy a požiadavky a často sa používa na výmenu elektronických dokumentov, vrátane dôležitých právnych dokumentov a licencií.
Potrebujem certifikát s čipom a elektronickým podpisom?
Nie, nepotrebujete.
Musím prísť do vašej kancelárie?
Nie, všetko si môžete vybaviť online cez náš webový portál.

Potrebujete sa poradiť pri založení podniku? Neváhajte nás kontaktovať!

Benefity🆓

Prečo založiť živnosť online cez Úkon

01

Jednoduchosť

Vyplnenie údajov a podpisovanie dokumentov je na Vás, o všetko ostatné sa postaráme my

02

Rýchlosť

Úkon odpovedá na vaše požiadavky do niekoľkých minút. Otestujte ho!

03

Úspora času a peňazí

Ušetríte minimálne 1 deň na osobnom podávaní dokladov a vyhnete sa státiu v radoch

04

Úprimnosť

Stanovujeme si reálne termíny a nesľubujeme to, čo nevieme zaručiť

05

Informačná podpora

Nebojte sa, ak Vám niečo nie je jasné. Odpovieme na vaše otázky

06

Naše bohaté skúsenosti

Poznajú a oceňujú nás spokojní zákazníci aj registračné autority

Ako si založiť živnosť v 2023

Živnosť je najpopulárnejšou formou podnikania na Slovensku. Priemerné sa zaregistruje viac ako 150 SZČO denné (samostatné zárobkovo činných osôb). Existujú dôvody pre takuto popularitu živnosti medzi inými formami podnikania:
1. Rýchlosť registrácie
2. Zjednodušené vedenie účtovníctva
3. Minimálne náklady na založenie

Založenie živnosti cez portál Úkon.sk je jednoduché a pohodlné. Výhodou je, že nemusíte navštevovať úrad a nepotrebujete nato zázračný hardvér a doplnkový softvér. Stačí keď máte počítač alebo mobil s internetovým pripojením.

Vďaka Úkonu zaregistrujeme vašu živnosť online. Nemusíte sami vypĺňať kopu papierov. Stačí zadať minimálne požadované údaje do nášho elektronického formulára a podpísať vygenerované dokumenty. Už za 4 pracovné dni ste samostatne zárobkovo činná osoba. Náš formulár na založenie živnosti obsahuje aj informačné ikony, ktoré vám vysvetlia význam jednotlivých polí.

Objednávkový formulár pozastavá s 3 etáp:
1. Etapa — Formovanie objednávky: Vyberte požadované predmety podnikania, zadajte adresu podniku a zaregistrujte sa na našom portále, aby ste pri budúcich objednávkach nemuseli opakovane vyplňovať rovnaké údaje. Systém vás informuje o potrebných dokumentoch a umožní ich nahrať hneď v tejto fáze. Ak nemáte všetke potrebné dokumenty, môžete ich doposlať neskôr.
2. Etapa — Osobné údaje podnikateľa: Zadajte svoje osobné údaje, vrátane mena, priezviska, adresy pobytu, rodného čísla a zdravotnej poisťovne.
3. Etapa — Kontrola a online podpis: Prekontrolujte všetky zadané informácie, priložené dokumenty a digitálne podpíšte žiadosť o založenie živnosti. Pokiaľ služba nie je vo vašom prípade bezplatná, uhraďte ju online.

Hneď ako váš podnik bude zverejnený v živnostenskom registre pošleme vám o tom informačný mail. Môžete ho vyhľadať podľa vášho obchodného mena alebo IČO.

Najneskôr do 4 pracovných dní odo dňa objednávky vám pošleme mailom živnostenské osvedčenie v elektronickej podobe (ASICE a PDF). Pokiaľ ste v objednávke vybrali papierovú verziu osvedčenia, originál vám zašleme poštou za zvolenú adresu.

V prípade akýchkoľvek otázok vám radi pomôžeme.

Dane a odvody

Daňové priznanie a daň z príjmu: Živnostník s ročným príjmom nad 2 289,63 € má povinnosť podať ročné daňové priznanie a uhradiť daň z príjmu vo výške 15% (tato sadzba platí, ak celkový príjem živnostníka neprekročil 49 790 €). Daňové priznanie je potrebné podať do konca marca nasledujúceho roku a vzťahuje sa na predchádzajúce daňové obdobie (predchádzajúci rok).

Zdravotné poistenie: Živnostníci sú povinní mesačne odvádzať preddavky na zdravotné poistenie. V roku 2023 je minimálna výska stanovená na 84,77 €.

Sociálne poistenie: Od druhého roka podnikania sú živnostníci povinní odvádzať mesačné preddavky do Sociálnej poisťovne, pokiaľ ich ročný príjem prekročil určitú sumu. Pre rok 2023, ak príjem živnostníka za rok 2022 presiahol 7 266,00 €, je povinná minimálna mesačná platba stanovená na 200,72 €. Koncovú výšku platby určuje Sociálna poisťovňa na základe príjmov podnikateľa za predchádzajúce daňové obdobie (predchádzajúci rok).