+421 905 254 027
Promo akcia: Založenie živnosti zadarmo! 😺

Založenie živnosti zadarmo

  • zadarmo, ak si otvoríte účet v Tatra banke (inak iba za 19 €)
  • vyplnenie formulára zaberie maximálne 15 minút
  • notifikácie o stave registrácie vašej živnosti
  • poradíme, ak budete mať nejaké otázky
  • nie je potrebné overovať podpisy u notára
  • spracujeme vašu objednávku do 1 pracovného dňa
Ako to funguje 💼

Ako si založiť živnosť

1. Objednávka
5 min.

Pre ľahké, rýchle a pohodlné vyplnenie sme pripravili jednoduchý formulár so zoznamom požadovaných údajov a komentármi. Vyplňte požadované údaje, uistite sa, že sú správne a kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

2. Podpis žiadosti
1 min.

Na spracovanie objednávky od vás budeme potrebovať podpísanú žiadosť pre živnostenský úrad. Tento dokument môžete pohodlne podpísať online pri objednávaní služby cez náš webový portál.

3. Odosielanie na úrad
do 1 dňa

O nič viac sa nemusíte starať. Všetky potrebné žiadosti pre ohlásenie živnosti za vás podáme, vypracujeme, predložíme dokumenty a všetko potrebné odkomunikujeme s úradnými pracovníkmi.

4. Získanie osvedčenia
do 3 pracovných dni

Prvý krok je hotový a váš podnik je už oficiálne zaregistrovaný. Pri tejto príležitosti môžete usporiadať slávnostný večierok alebo si kúpiť krásny rám na živnostenské osvedčenie. Prevádzkujte svoje podnikanie a dosahujte zisky!

Cena založenia živnosti

Využite jedinečnú príležitosť a založte si živnosť spolu s účtom od Tatra banky úplne zadarmo! Máme pre vás promo akciu, v rámci ktorej vám poskytneme založenie živnosti a účet na 12 mesiacov bezplatne. Nezmeškajte túto skvelú ponuku a založte si živnosť ešte dnes! Ak nemáte záujem o založenie podnikateľského účtu, založenie živnosti vás vyjde iba 19€.

Stačí si objednať službu cez náš webový portál. Následne podpíšte žiadosť o založenie živnosti pre živnostenský úrad – to dokážete aj online, priamo pri objednaní služby. V priebehu 4 pracovných dní vám dodáme živnostenské osvedčenie a môžete začať s podnikaním!

Založenie živnosti

0,00 €
Stlačte tlačidlo “Objednať”
Vyplňte formulár na založenie živnosti
Zakliknite možnosť “Založiť účet”
Podpíšte žiadosť o založenie živnosti online
Získajte živnostenské osvedčenie
FAQ🔖

Často kladené otázky o založení živnosti

Aké podmienky musím splniť na založenie živnosti?
Pri voľnej živnosti stačí spĺňať všeobecné podmienky — vek aspoň 18 rokov, spôsobilosť na právne úkony a bezúhonnosť. K remeselnej a viazanej živnosti sa žiada výučný list, kvalifikácia, osvedčenie alebo oprávnenie.
Koľko stojí založenie živnosti?
Momentálne máte u nás možnosť získať 100% zľavu na založenie živnosti aj s účtom na 12 mesiacov. Nezmeškajte túto výhodnú príležitosť a založte si živnosť bezplatne. Bežne ponúkame založenie živnosti za 19 €, no teraz ju môžete mať s účtom od Tatra banky úplne zdarma!
Ako dlho trvá založenie živnosti cez Úkon?
Žiadosti klientov spracovávame v priebehu jedného pracovného dňa. Okresný úrad má zákonom stanovenú lehotu 3 dní na vybavenie žiadosti na ohlásenie živnosti. Celkový časový rámec by teda mal byť do 4 pracovných dní.

Avšak, zvyčajne je živnosť založená skôr, do 2 dní od objednania služby.
Ako zistím, že moja živnosť je založená?
Po registrácii vám okamžite pošleme živnostenské osvedčenie na váš Email a do vášho osobného účtu Úkon vo formátoch PDF a ASICE.

Taktiež bude vaša živnosť zverejnená v živnostenskom registri.
Ako si ziskať živnostenské osvedčenie v papierovej podobe?
Máte tri možnosti, ako získať papierovú verziu živnostenského osvedčenia:

Slovenská pošta: Na akúkoľvek pobočku slovenskej pošty si prineste živnostenské osvedčenie uložené vo formáte ASICE na USB kľúči. V pobočke požiadajte o zaručenú konverziu z elektronickej podoby na papierovú. Služba je spoplatnená sumou cca 2 €.

Okresný úrad: Na oddelení živnostenského podnikania okresného úradu si môžete požiadať o výpis zo živnostenského registra. Tento výpis je alternatívou živnostenského osvedčenia a na okresnom úrade stojí 3,50 €.

Pri objednávke založenia živnosti cez Úkon si tiež viete doobjednať vyhotovenie a doručenie papierového živnostenského osvedčenia za poplatok 10 €.
Čo je formát ASICE?
ASICE je formát elektronického podpisu, ktorý zabezpečuje vysokú úroveň bezpečnosti a právnej významnosti. Spĺňa európske normy a požiadavky a často sa používa na výmenu elektronických dokumentov, vrátane dôležitých právnych dokumentov a licencií.
Potrebujem certifikát s čipom a elektronickým podpisom?
Nie, nepotrebujete.
Musím prísť do vašej kancelárie?
Nie, všetko si môžete vybaviť online cez náš webový portál.

Potrebujete sa poradiť pri založení podniku? Neváhajte nás kontaktovať!

Zavolať
+421 905 254 027
Napísať
Četovky, Email
Benefity🆓

Prečo si založiť živnosť online cez Úkon

01

Jednoduchosť

Vyplnenie údajov a podpisovanie dokumentov je na vás, o všetko ostatné sa postaráme my

02

Rýchlosť

Úkon odpovedá na vaše požiadavky do niekoľkých minút. Otestujte ho!

03

Úspora času a peňazí

Ušetríte minimálne 1 deň na osobnom podávaní dokladov a vyhnete sa státiu v radoch

04

Úprimnosť

Stanovujeme si reálne termíny a nesľubujeme to, čo nevieme zaručiť

05

Informačná podpora

Nebojte sa, ak vám niečo nie je jasné. Odpovieme na vaše otázky

06

Naše bohaté skúsenosti

Poznajú a oceňujú nás spokojní zákazníci aj registračné autority

Ako si založiť živnosť v roku 2023

Živnosť je najpopulárnejšou formou podnikania na Slovensku. Priemerne sa zaregistruje viac ako 100 SZČO (samostatne zárobkovo činných osôb) denne. Dôvodov popularity živnosti medzi inými formami podnikania je viacero:
1. Rýchlosť registrácie
2. Zjednodušené vedenie účtovníctva
3. Minimálne náklady na založenie

Založenie živnosti cez portál Úkon je jednoduché a pohodlné. Výhodou je, že nemusíte navštevovať úrad a nepotrebujete na to zázračný hardvér a doplnkový softvér. Stačí keď máte počítač alebo mobilný telefón s internetovým pripojením.

Vďaka Úkonu zaregistrujeme vašu živnosť online. Nemusíte sami vypĺňať kopu papierov, ale stačí zadať minimum požadovaných údajov do nášho elektronického formulára a podpísať vygenerované dokumenty. Už za 4 pracovné dni ste samostatne zárobkovo činná osoba. Náš formulár na založenie živnosti obsahuje aj informačné ikony, ktoré vám vysvetlia význam jednotlivých polí.

Objednávkový formulár pozastavá z 3 etáp:
1. Etapa — Formovanie objednávky: Vyberte požadované predmety podnikania, zadajte adresu podniku a zaregistrujte sa na našom portáli, aby ste pri budúcich objednávkach nemuseli opakovane vypĺňať rovnaké údaje. Systém vás informuje o potrebných dokumentoch a umožní ich nahrať hneď v tejto fáze. Ak nemáte všetky potrebné dokumenty, môžete ich odoslať neskôr.
2. Etapa — Osobné údaje podnikateľa: Zadajte svoje osobné údaje vrátane mena, priezviska, adresy pobytu, rodného čísla a zdravotnej poisťovne.
3. Etapa — Kontrola a online podpis: Prekontrolujte všetky zadané informácie, priložené dokumenty a digitálne podpíšte žiadosť o založenie živnosti. Pokiaľ služba nie je vo vašom prípade bezplatná, uhraďte ju online.

Hneď ako váš podnik bude zverejnený v živnostenskom registri, pošleme vám o tom informačný mail. Môžete ho vyhľadať podľa vášho obchodného mena alebo IČO.

Najneskôr do 4 pracovných dní odo dňa objednávky vám mailom pošleme živnostenské osvedčenie v elektronickej podobe (ASICE a PDF). Pokiaľ ste v objednávke vybrali papierovú verziu osvedčenia, originál vám zašleme poštou na zvolenú adresu.

V prípade akýchkoľvek otázok vám radi pomôžeme.

Dane a odvody

Daňové priznanie a daň z príjmu: Živnostník s ročným príjmom nad 2 289,63 € má povinnosť podať ročné daňové priznanie a uhradiť daň z príjmu vo výške 15% (táto sadzba platí, ak celkový príjem živnostníka neprekročil 49 790 €). Daňové priznanie je potrebné podať do konca marca nasledujúceho roku a vzťahuje sa na predchádzajúce daňové obdobie (predchádzajúci rok).

Zdravotné poistenie: Živnostníci sú povinní mesačne odvádzať preddavky na zdravotné poistenie. V roku 2023 je minimálna výška stanovená na 84,77 €.

Sociálne poistenie: Od druhého roka podnikania sú živnostníci povinní odvádzať mesačné preddavky do Sociálnej poisťovne, pokiaľ ich ročný príjem prekročil určitú sumu. Pre rok 2023, ak príjem živnostníka za rok 2022 presiahol 7 266 €, je povinná minimálna mesačná platba stanovená na 200,72 €. Koncovú výšku platby určuje Sociálna poisťovňa na základe príjmov podnikateľa za predchádzajúce daňové obdobie (predchádzajúci rok).