+421 905 254 027

Zrušenie živnosti online za 15 €

  • vyplnenie objednávky zaberie do 5 minút
  • v prípade akýchkoľvek otázok vám radi poradíme
  • bez potreby úradného overenia podpisu
  • spracovanie objednávky do 1 pracovného dňa
  • odkiaľkoľvek a kedykoľvek počas roka
  • ukončenie podnikania bez zbytočných komplikácií
Ako to funguje 💼

Ako vykonať zmeny v živnosti

1. Objednávka
5 min.

Pre ľahké, rýchle a pohodlné vyplnenie sme pripravili jednoduchý formulár so zoznamom požadovaných údajov a s komentármi. Vyplňte požadované údaje, uistite sa, že sú správne a stlačte „Odoslať“.

2. Podpis žiadosti
1 min.

Na spracovanie objednávky od vás budeme potrebovať podpísanú žiadosť pre živnostenský úrad. Tento dokument môžete pohodlne podpísať online pri objednávaní služby cez náš webový portál.

3. Proces rušenia
do 1 dňa

O nič sa nebojte. Sami podávame všetky potrebné žiadosti na zrušenie živnosti, predkladáme dokumenty a komunikujeme s úradníkmi. Stav služby môžete sledovať vo svojom osobnom účte.

4. Zánik živnosti
do 3 pracovných dní

Živnosť zanikne nasledujúci deň od doručenia žiadosti o ukončení okresnému úradu, ak nie je uvedený neskorší dátum ukončenia, ktorý ste zvolili pri objednávke. Ukončenie živnosti sa prejaví v živnostenskom registri do 3 pracovných dní.

Cena zrušenia živnosti

Zrušte si svoju živnosť online z pohodlia domova len za 15 €! Zrušením živnosti si svoju živnosť zrušíte natrvalo. Stačí len vyplniť objednávku na zrušenie živnosti, vybrať dátum, od ktorého chcete podnikanie ukončiť a podpísať žiadosť. O všetko ostatné sa postaráme my.
Ak sa po zrušení rozhodnete opäť podnikať, novú živnosť si môžete založiť pomocou Úkon: Založenie živnosti.

Zrušenie živnosti

15,00 €
Zrušte svoju živnosť ešte dnes iba za 15 EUR.
Na čo nezabudnúť🤔

Potrebné kroky po zrušení živnosti

Na čo nezabudnúť po zrušení živnosti

01

Daňové povinnosti

Fyzická osoba, ktorá v roku 2023 ukončí živnosť, podáva daňové priznanie k dani z príjmov za kalendárny rok 2023 (ak jeho príjmy v roku 2023 presiahli sumu 2 461,41 €.) v termíne do troch mesiacov po skončení kalendárneho roka. Ak bol podnikateľ platcom DPH, je povinný podať daňové priznanie za obdobie do ukončenia živnosti. Následne je povinný zrušiť registráciu pre DPH.

02

Sociálna poisťovňa

Zrušením živnosti fyzickej osobe zaniká povinné nemocenské poistenie a povinné dôchodkové poistenie a odo dňa zrušenia živnosti prestáva platiť sociálne odvody. Okresný úrad ukončenie podnikania oznámi Sociálnej poisťovni, preto fyzická osoba nemá túto povinnosť.

03

Zdravotná poisťovňa

Po ukončení živnosti už fyzická osoba nemusí platiť odvody na zdravotné poistenie, pretože prestáva byť SZČO ako platiteľ poistného podľa zákona o zdravotnom poistení. Má však povinnosť doplatiť nedoplatky. FO sa stáva nezamestnaným (poistné platí štát), zamestnancom (poistné odvádza zamestnávateľ) alebo samoplatiteľom.

04

Oznamovacie a iné povinnosti

Po doručení potvrdenia o zrušení živnosti je potrebné elektronicky požiadať o zrušenie registrácie na daň z príjmu a osobne vrátiť kartičku DIČ, ak bola vydaná. Pri platcovi DPH je potrebné elektronicky požiadať o zrušenie registrácie pre DPH a vrátiť kartičku IČ DPH, ak bola vydaná.

FAQ🔖

Často kladené otázky o pozastavení živnosti

Ako dlho trvá zrušenie živnosti?
Vašu žiadosť spracujeme do 1 pracovného dňa za predpokladu, že nám poskytnete všetky potrebné údaje, dokumenty a uhradíte poplatok za služby.

Ak ukončujete svoju živnosť, zákon obmedzuje dobu čakania na výsledky na 3 dni.
Môžem po zrušení živnosti opäť podnikať?
Živnosť sa ruší natrvalo a nie je ju možné obnoviť. Živnosť si môžete založiť kedykoľvek nanovo cez Úkon: Založenie živnosti. Ak plánujete v živnosti pokračovať, odporúčame si namiesto zrušenia živnosť len pozastaviť. Urobiť tak môžete cez našu stránku: Pozastavenie živnosti.
Aké dokumenty sú potrebné na zrušenie živnosti?
Na zrušenie živnosti je potrebné podpísať dokument Žiadosť o zrušenie živnosti. Prostredníctvom Úkonu ho viete podpísať online. Ďalej je potrebné nahrať sken alebo fotografiu dokladu totožnosti.
Koľko stojí zrušenie živnosti?
Zrušiť živnosť si u nás môžete už za 15 €. Pre klientov s trvalým pobytom mimo Slovenskej republiky je zrušenie živnosti spoplatnené sumou 39 €.
Ako zistím, že zrušenie bolo úspešne vykonané?
Živnostenské oprávnenie zaniká dňom uvedeným v žiadosti o ukončení podnikania. O úspešnom zrušení vás budeme informovať prostredníctvom mailu zaslaním potvrdenia o zrušení živnosti, ktorá sa do 3 pracovných dní prejaví aj v živnostenskom registri.

Potrebujete sa poradiť pri založení podniku? Neváhajte nás kontaktovať!

Zavolať
+421 905 254 027
Napísať
Četovky, Email
Benefity🆓

Prečo spraviť zmeny v živnosti cez Úkon

01

Jednoduchosť

Vyplnenie údajov a podpisovanie dokumentov je na vás, o všetko ostatné sa postaráme my

02

Rýchlosť

Úkon odpovedá na vaše požiadavky do niekoľkých minút. Otestujte ho!

03

Úspora času a peňazí

Ušetríte minimálne 1 deň na osobnom podávaní dokladov a vyhnete sa státiu v radoch

04

Úprimnosť

Stanovujeme si reálne termíny a nesľubujeme to, čo nevieme zaručiť

05

Informačná podpora

Nebojte sa, ak vám niečo nie je jasné. Odpovieme na vaše otázky

06

Naše bohaté skúsenosti

Poznajú a oceňujú nás spokojní zákazníci aj registračné autority